„Momentálně ve Špindlerově Mlýně mrholí, nicméně na víkend je předpověď nadějnější. Na sjezdovkách nyní leží zhruba 150 centimetrů mokrého sněhu. V provozu je 25 kilometrů sjezdových tratí i běžecké stopy v okolí Svatého Petra a na Horních Mísečkách,“ řekl Jiří Beran z lyžařského areálu ve Špindlerově Mlýně.

V lyžařském areálu Černá hora v Janských Lázních je 140 až 240 centimetrů zmrzlého sněhu, otevřených je 11 kilometrů sjezdových tratí, upraveno je 40 kilometrů tras pro běžkaře a také sáňkařská cesta z vrcholu Černé hory.

Sníh lyžařům nechybí

Dostatek sněhu hlásí také lyžařské areály v Orlických horách, například v Říčkách je na svazích 115 až 145 centimetrů sněhu. „Všechny sjezdovky jsou upravené, otevřené a volné. Běžecké tratě jsme upravili  a zůstávají ve velmi dobrém stavu,“ uvedli vlekaři z Říček.

Díky oteplení  v Krkonoších kleslo na druhý stupeň lavinové nebezpečí. V nejvyšších partiích hor leží zhruba 205 centimetrů sněhu. Horská služba upozorňuje, že místy je zaváté tyčové značení. V Orlických horách je na hřebenech zhruba 180 centimetrů mokrého sněhu.