„Hned krátce před pátou hodinou ranní zasahovali hasiči u kolize osobního vozu v Lukavici na Orlickoústecku. Řidička s vozem narazila do sloupu u autobusové zastávky. Žena utrpěla zranění a byla předána do péče zdravotníků. Hasiči zasahovali také v České Třebové, kde vozidlo skončilo v příkopu. Zraněnou osobu odvezla záchranná služba do nemocnice," uvedla mluvčí hasičů Vendula Horáková.

Nejhůř se jezdilo na Hlinecku, Žamberecku a  Svitavsku, sníh tu na silnicích vydržel celý den. Snímek je z nehody autobusu a osobního automobilu, která se stala v Novém Hrádku na Náchodsku. Nehody na kluzké břečce se ale nevyhnuly ani vozovkám v nížinách, kde sněžení přecházelo v déšť se sněhem a silnice byly pouze mokré.  V zatáčce u Lázní Bohdaneč na Pardubicku jeden šofér vlétl ze zatáčky a skončil několik metrů daleko na louce s koly vzhůru.

Pozor by si motoristé kvůli náledí měli dát i ve středu po ránu. Odpoledne by mělo znovu začít sněžit, v polohách pod 500 metrů však srážky mají přecházet v dešťové.  „Ve středu večer se začnou na horách vytvářet sněhové jazyky a závěje," varovali kvůli očekávanému silnému větru meteorologové.