V úterý krátce po jedenácté hodině dopoledne přijali žádost operátorky zdravotnické záchranné služby o výpomoc při zásahu u řidiče nákladního vozidla, který měl v jedné z místních firem zkolabovat. Policisté na nic nečekali a okamžitě vyjeli na místo. Do jejich příjezdu poskytovali muži první pomoc na základě instrukcí operátorky tísňové linky 155 ostatní zaměstnanci.

„Policisté je následně vystřídali a za použití automatizovaného externího defibrilátoru AED pokračovali v resuscitaci až do příjezdu posádky zdravotnické záchranné služby. Až do příjezdu naší první posádky na místo události podali pacientovi celkem tři výboje a trvale prováděli komprese hrudníku.

Celá resuscitace byla vedena velmi profesionálně, erudovaně a s lidským přístupem. Díky rychlému a kvalitnímu zásahu policistů se podařilo našim posádkám úspěšně navázat na jejich snahu a postižený muž mohl být následně letecky transportován k další terapii do Fakultní nemocnice v Hradci Králové.

Zasahující členové hlídky PČR v Sobotce si jistě zaslouží poděkování za profesionální zásah při záchraně lidského života." ocenil pomoc policistů tiskový mluvčí ZZS KHK Ivo Novák, který se zásahu účastnil.   (kle)