Stavba obchvatů by měla začít v letech 2018 až 2019 a celkové náklady se odhadují na půl miliardy korun. Samotné služby projektantů mají přijít na asi osm milionů korun. Obchvat Domašína vyprojektuje pražská firma KAP ATELIER a obchvat Solnice pražská firma PUDIS.

Oba obchvaty jsou součástí třímiliardové státní a krajské investice do zóny Solnice - Kvasiny, v níž působí rostoucí závod Škody Auto. Stávající silnice vedou přes obce a doprava související s automobilkou je výrazně zatěžuje.

Stavba obchvatu Solnice za 370 milionů korun by mohla začít v roce 2019. Jde o stavbu druhé poloviny obchvatu, která z městečka odvede auta jedoucí po silnici první třídy číslo 14 mezi Rychnovem a Náchodem. První část obchvatu stavbaři vybudovali v minulých letech. Nyní chystaná přeložka bude dlouhá 1625 metrů a její součástí bude i 180 metrů dlouhá estakáda.

Náklady na pořízení přeložky silnice přes Domašín se odhadují na 135 milionů. Domašín, který je součástí obce Černíkovice, leží na frekventované silnici, která spojuje průmyslovou zónu s hlavní tranzitní silnicí číslo 11. Délka obchvatu Domašína bude necelé dva kilometry a stavět se má v letech 2018 až 2019. Obě stavby budou financovány ze Státního fondu dopravní infrastruktury.