Malá Úpa zvítězila i v kategorii obcí do 300 obyvatel. Mezi obcemi a městy do 2000 obyvatel získala první místo Pec pod Sněžkou, v kategorii měst nad 2000 obyvatel zvítězila Solnice na Rychnovsku. Skokanem roku se staly Vlčkovice v Podkrkonoší, Malá Úpa je pak absolutním vítězem. Informovala o tom obalová společnost Eko-Kom, která je organizátorem soutěže.

„Jsme malá horská obec ležící na území Krkonošského národního parku, uprostřed přírody. Protože jsme horským turistickým střediskem, chceme, aby se čistota a upravenost obce stala naší vizitkou," uvedl starosta Malé Úpy Karel Engliš. Obec se nyní chystá vylepšit sběrné místo u budovy obecního úřadu, které leží přímo na hranicích s Polskem. Za vítězství v soutěži obec dostala 130 000 korun.

Soutěže, v níž se hodnotí výtěžnost a efektivita sběru jednotlivých odpadů, se v kraji zúčastnilo přes 400 obcí a měst. Kritérii hodnocení jsou i sběr nebezpečných odpadů, bioodpadů a zapojení do systémů zpětného odběru vysloužilých elektrospotřebičů.