Společně připravili degustaci, při které hosté okusili jak chutná čokoláda společně s vínem. Sommelier nabídl k degustaci deset značek skvělých moravských vín a  k pěti z nich „doladil" vzorky čokolády, vyrobené z kvalitních kakaových bobů, s přídavkem třtinového cukru a sušeného mléka. Nejvíce přítomným zachutnal poslední vzorek, kombinace fortifikovaného červeného André se  stoprocentní tmavou čokoládou. Zabodovala i suchá Pálava, ostrá jako meč, v kombinaci s jemnou  bílou čokoládou s černým čajem.  A jak správně vychutnat  víno s čokoládou? „Musíte rozpustit čokoládu v ústech  a pak se lehce napít vína," radí  Lukáš Koudelka. „Víno je kulturní nápoj, dá se snoubit s kávou, čokoládou a my jsme objevili v Hradci šikovné kluky, co čokoládě rozumějí," popisuje zrození spolupráce Ondřej Kuřík.

Zvědavou uličkou opět svištěly rejdy a vlčky stejně jako za starých časů

Jilemnice - Dobové oblečení i historické rejdy, vlčky či jiné druhy saní byly v sobotu k vidění v jilemnické Zvědavé uličce. Krasojízda jak za starých časů přilákala množství posádek všech věkových kategorií i početné publikum, navíc po nedávném sněžení Krakonoš účastníkům dopřál i pravé zimní podmínky.

„Jízdy byly tentokrát ztíženy úkolem trefit koulí masopustní prase. Vše se povedlo a na své si přišli soutěžící i diváci, kteří se občerstvovali u stánku nedařížských hasičů," spokojeně konstatovali pořadatelé z Místní akční skupiny Přiďte pobejt!.

Na Čůčobraní se utkala nejen ovocná vína. Soutěžila i o velmi hanlivý titul

Suchý Důl - To nejlepší a naopak nejhorší červené a bílé čůčo vybírali v sobotu v sále zdejšího nově zrekonstruovaného obecního domu. Tato tradiční akce s hudbou a pestrým zábavným programem se konala už po sedmadvacáté.

Nosným programem „Čůčobraní" je soutěž amatérských výrobců ovocných a dalších nerévových domácích vín, lidově zvaných „čůčo". Těch se letos sešlo více než čtyřicet vzorků. Vítězný mok se stal „Královnou sklepa" a naopak to nejnepoživatelnější víno získalo titul „Sračka roku". Oba tvůrci těchto nápojů obdrželi i vtipné putovní ceny, které musejí do příštího roku vystavovat na viditelných místech.

Noc v Oborohu se vydařila. Zahrála jak oblíbená hudební skupina, tak její hosté

Kostelec nad Orlicí - Po šestadvacáté se v Kostelci nad Orlicí konal narozeninový koncert oblíbené folk-rockové hudební skupiny Oboroh. Jako každý rok i letos tu vystoupili hosté. Zahrála kapela Jablkoň a hudebníci z Praque Cello Quartet. Kapela oslavila své narozeniny ve velkém stylu. Nezapomněla ani pozdravit své dřívější členy a vzpomenou na Václava Uhlíře, který dříve na Rabštejně působil a díky kterému tam kapela začala vystupovat.