Pokud půjde všechno dobře, mohla by podle ministra dopravy Dana Ťoka na sklonku roku začít dostavba alespoň jednoho úseku dálnice D11 z Hradce Králové směrem na Jaroměř. Důležité je, aby se podařilo vykoupit všechny pozemky, přes které by měla komunikace vést, a získat stavební povolení. Překážkou pro zahájení stavby by podle ministra neměl být ani fakt, že Státní fond dopravní infrastruktury nemá nyní ve svých tabulkách na výstavbu D11 peníze. Měl by v tom prý pomoci stát.

„My jsme připraveni, jakmile bude majetkoprávní uspořádání těchto staveb a stavební povolení, zahájit stavbu této důležité komunikace," řekl v říjnu ministr. Hejtman Královéhradeckého kraje Lubomír Franc věří, že se letos podaří vypsat soutěž na dodavatele stavby a bude zahájen archeologický průzkum.

Stavbaři nyní před Hradcem Králové dokončují asi 2,5 kilometru dlouhý úsek dálnice. Stavba za 1,1 miliardy korun začala před rokem, hotová by měla být příští rok v létě. Zatím dálnice ve směru od Prahy končí před Hradcem Králové a motoristé z ní sjíždějí přes křižovatku u Opatovic nad Labem či přes provizorní sjezd u Libišan.

Teoreticky by na konci letošního roku mohla začít také výstavba prvního úseku rychlostní silnice R35, která má být dopravní alternativou přetížené dálnice D1.

Hradecký kraj nyní naléhá na urychlení přípravy výstavby rychlostní komunikace R11, hlavně v úseku mezi Trutnovem a polskou hranicí. Ministerstvo dopravy přislíbilo začátek na rok 2019 či 2020.