Všechny dosavadní námluvy se zájemci o vstup do klubu, který vlastní město, zatím skončily nezdarem. Už před pěti lety ztroskotala jednání s italskými investory v čele s byznysmenem Alessandrem Barillim. Neuspěli ani tuzemští zájemci. Například bývalý hráč Hradce, Slavie či bundesligových klubů Ivo Ulich.

Po neúspěšných námluvách si vzal magistrát oddechový čas a počítal s tím, že se zájemci budou hrnout ze všech stran poté, co započne stavba nového stadionu. Ani po pěti měsících od prvního výkopu nové multifunkční arény pro „Votroky“ si však zájemci o vstup do fotbalového klubu nepodávají u primátora Alexandra Hrabálka dveře.

Psali jsme již:

Malšovická aréna
Hradec se poohlíží po provozovateli stadionu, provozní náklady ale nezná

Město totiž řeší jiný problém. Kdo se o stadion bude starat. „Současné zastupitelstvo strategického partnera pro fotbalový klub nevybere, ale bude moci schválit podmínky pro jeho vstup. Materiál bych chtěl předložit zastupitelům na srpnovém zasedání,“ nechal se slyšet Hrabálek.

Ohodnocení akcií klubu

Nejdříve však chce město nalézt subjekt, který se bude o stadion po dokončení starat. V polovině týdne tak vypsalo takzvanou předběžnou tržní konzultaci, která pomůže zmapovat situaci na trhu a vyslechne si požadavky případných zájemců. „Konzultace by nám měly dát odpověď na otázky nastavení výběrového řízení a délce smlouvy,“ uvedl náměstek primátora Jiří Bláha.

Město tento týden podepíše smlouvu se znaleckou firmou, která ocení hodnotu klubu. „Na ohodnocení akcií bude mít společnost podle smlouvy čtyři týdny a bude to základní podklad pro vypsání soutěže pro vstup strategického partnera do fotbalového klubu,“ uvedl Hrabálek.

Pojďte se s námi podívat na stavbu nového sportovního svatostánku v Hradci Králové. Stavba multifunkční arény pro 9 300 diváků roste jako z vody. Hotovo má být v létě příštího roku.
Stadion roste jako z vody. Do konce roku se vrátí lízátka

Před nedávnem hradečtí zastupitelé schválili zvýšení rozpočtu stavby stadionu. Z původních 568 milionů bez DPH se cena zvedne o 59 milionů korun. Současně se stavba prodlouží o dva měsíce a stavební firmy udělají některé další práce. Část zastupitelů požadovala odložení hlasování na konec měsíce, protože podklady dostali na posledních chvíli. Nabídka konsorcia stavebních firem ale platila do konce června a zastupitelstvo zdražení stavby odhlasovalo na řádném jednání.