V dnešním povídání se dozvíte, jak se nejlépe ubránit chřipce a nachlazení nejen v zimním období. Nemusíte vykoupit lékárnu, stačí se pouze správně stravovat a vybírat si vhodné potraviny.

Pro zdraví a správný chod celého organizmu jsou kromě dalších živin důležité také vitamíny. V zimním období více než jindy tělo potřebuje dostatek vitamínu C. Ten je hojně obsažen v citrusových plodech, například v citronu. Sklenka teplé vody s citronem každý den působí přímo blahodárně. Stačí si vždy ráno vymačkat půlku citronu do sklenice a zalít šťávu teplou vodou. Důležité je nápoj pít pravidelně a nalačno. Nedoporučuje se vodu jakkoliv doslazovat, časem si na kyselou chuť zvyknete a budete se na ní i těšit. Po ránu vás krásně probere a nabudí na celý den.

Velmi prospěšné jsou také horké čaje, zelené, černé nebo bylinkové. Dokonale prohřejí organizmus a při horečce pomáhají vyrovnat jeho teplotu. Prospívá nejen pití čajů, ale také vdechování horkých výparů. Nadechování nad šálkem může zmírnit otoky sliznic v nose či v krku.

Pálivé potraviny

Nenahraditelným pomocníkem proti nachlazení je česnek. Pokud si troufáte, můžete jej jíst rovnou syrový. Postačí však jeho konzumace na chlebu, v pomazánce, polévce nebo na topinkách. Česnek obsahuje látku allin, která má antimikrobiální účinky a stimuluje imunitu.

Nechcete-li páchnout po česneku, zkuste některou jinou pálivou potravinu. Příkladem je pepř, chilli papričky nebo pálivá paprika. Tato dochucovadla prokrvují sliznice a jejich podráždění nutí ke kýchání, slzení a smrkání. Tím se tělo mechanicky zbavuje mikrobiálního povlaku. Stejného účinku dosáhnete i konzumací obyčejného českého křenu. Ten je skvělým pomocníkem jak při nachlazení, tak při chřipce a angíně. Při rýmě a kašli se doporučuje nastrouhat křen najemno, přidat trochu medu a poté po lžičkách polykat vytvořenou šťávu.

Zázvor je opravdu zázračná potravina a jeho konzumace se doporučuje celoročně. Hodí se, když máte zimnici, kašel, při nachlazení, bolestech žaludku, zvracení či průjmu. Zázvor prokrvuje organizmus a ten se lépe zbavuje škodlivin. Použít se dá jako koření do různých jídel, v podobě prášku nebo čerstvý. Lze z něj také udělat výborný horký čaj s citronem a medem.

Med je dalším přírodním lékem na řadu zdravotních potíží. Obsahuje mnoho vitamínů, minerálů, organických kyselin a aromatických látek. Je zdrojem více než desítky antibakteriálních látek. Posiluje imunitní systém a v krku dokáže vytvořit ochrannou vrstvu, která tlumí podráždění a kašel.