Fakulta biomedicínského inženýrství ČVUT, se kterou spolupracujeme, posílila naši ordinaci o dalšího odborníka, Mgr. Taťanu  Kuhnovou, která společně s MUDr. Středou minulý týden poprvé radila našim čtenářům, kteří přišli hubnout.

Paní magistra pracuje na společném pracovišti FBMI ČVUT a 1. lékařské fakulty Univerzity Karlovy.

Menší skupiny

Jak to vlastně v ordinaci probíhá? Aby rady mohlo získat co nejvíce čtenářů, schází se nyní na začátku noví zájemci o hubnutí v menší skupině. V úvodní přednášce pan docent Středa pohovoří na téma hubnutí, dieta a zdravá životospráva. Také společně se sestřičkou podají informace o redukční kúře a promítnou krátké videorecepty.

Oblíbený je recept na chléb
z lněné vlákniny, který je možný připravit si během pár minut v mikrovlnné troubě. Je zdravý, dietní a neobsahuje žádné sacharidy, které je potřeba při redukční kúře výrazně omezit.

Následuje vyšetření u sestřičky.  Ta každému změří parametry metabolismu. Toto vyšetření, které jinak stojí stovky až tisíce korun, je u nás díky přístroji zapůjčenému z FBMI ČVUT poskytováno čtenářům úplně zdarma. V ordinaci zaplatíte pouze běžný lékařský poplatek 30 Kč. Lékař vám pak doporučí redukční dietu i vhodný režim. A v rámci tzv. telemedicínského monitoringu můžete své problémy s hubnutím konzultovat po telefonu, mailu, přes Facebook nebo Skype. I dietu StředaForm a vhodný pohybový režim najdete na webu www.nadvaha.cz.

Pravidelné kontroly

Na kontrolu do ambulance pak chodí čtenáři pravidelně každé dva až čtyři měsíce. I potom, co zhubnou na požadovanou váhu, chodí na kontroly. Není důležité jenom samotné zhubnutí, ale i nadále pak čtenářům pomáháme, aby nepřibírali a váhu si udrželi.  Účastníkům dietního programu se daří nejen snižovat váhu, ale také zlepšovat svou fyzickou kondici a mají radost z toho, že nejen lépe vypadají, ale také se mnohem lépe cítí.

Dieta StředaForm je u čtenářů velmi oblíbená. Je sestavená z běžných potravin dostupných v obchodech. Nemusíte se bát, že by vám někdo vnucoval různé koktejly, umělé přípravky a nutil vás nakupovat instantní dietní prášky. Naše dieta vybírá normální jídla. Najíst se při ní můžete do sytosti, a to díky jejímu složení, protože omezuje pouze sacharidy a živočišné tuky. Základem diety je dostatečný přísun vlákniny, která v běžné potravě v současnosti bohužel schází.

Při této dietě se obvykle setkáváme s přepočtem jednotek na jednotlivou porci. Je to proto, aby dieta byla jednoduchá a snadná. Tabulku se základním rozpisem jednotek na jednotlivé potraviny najdete například v knize Nebezpečný svět kalorií, kterou napsal pan doktor společně s Kateřinou Cajthamlovou a Rajko Dolečkem.