Miloš Zeman se po Královéhradeckém kraji pohyboval v minulosti poměrně často. V roce 1993 byl například na hradecké Střelnici zvolen předsedou ČSSD. „Byl tady hodně často ve všech svých funkcích," potvrdila Hana Orgoníková (ČSSD).

V Hradci například debatoval s lidmi ve smiřické restauraci, navštívil i kemp Stříbrný rybník, U Letců křtil svou knihu Jak jsem se mýlil v politice.

V Krkonoších se potkal s vládcem hor, ve Špindlerově Mlýně vyjel lanovkou na Pláně.

Na první návštěvu Královéhradeckého kraje ve funkci prezidenta přijel Miloš Zeman vloni v červenci. Zamířil do Hospice Anežky České v Červeném Kostelci a do Domova sv. Josefa v Žirči na Trutnovsku. Prezidenta spolu s kardinálem Dominikem Dukou v hospici už při příjezdu vítali lidé podél silnice. V hospici se v kapli setkali s pacienty.

Prezident si pochutná na české kuchyni
To, že prezident Miloš Zeman holduje tradiční české kuchyni, není tajemstvím. V Hradci si dnes přijde na své, kuchaři restaurací, kam zavítá, si pro něj, jeho doprovod i hosty připravili právě staročeské lahůdky.

OBĚD: Co bude v restauraci Park Golf k obědu? Jako předkrm se bude hlavě státu servírovat paštika z kachních jater s dýňovým chlebem, jako polévku dostane Zeman kulajdu se zastřeným vejcem. „Jsem rád, že je patriot. Jde stejným směrem jako naše gastronomie. Sázíme na tuzemské suroviny a tradiční recepty," upozornil šéfkuchař Petr Láznička. K hlavnímu jídlu bude candát nebo hovězí ptáček. A jako dezert lívanečky s lesním ovocem a domácí šlehačkou.

VEČEŘE: Na večeři prezident pojede do hotelu Tereziánský Dvůr. I tam se bude podávat staročeská kuchyně – podkrkonošské kyselo, pečená kachna, hovězí vývar, vepřové na houbách.

Anketa: Na co byste se zeptali prezidenta Zemana?

Josef Špaček, 23 let 
student, Hradec Králové:
Myslíte si, že skutečnost, že jsou nejlepší byty v Hradci Králové sociální, nějak souvisí s korupcí v kraji? Případně, co si prezident myslí o korupci v královéhradeckém kraji obecně.

Petra Matušková, 28 let na mateřské, HK:
Zeptala bych se ho, jestli si myslí, že jsou v Hradci Králové dostatečné možnosti vyžití  a zábavy pro naše nejmenší, když tady ve městě nemáme ani pořádné dětské centrum.

Pavel Šprincl, 25 let, obchodní zástupce, HK:
Prezidenta Miloše Zemana bych se rád zeptal, jestli by dokázal v Hradci Králové vyžít s průměrným platem. Docela by mě zajímalo, jak by si s takovým úkolem dokázal poradit.

Josef Pavel, 63 let, senior, Podlevín:
Pane prezidenta bych se zeptal na jeho zdraví, to je totiž v životě nejdůležitější, to ostatní je pomíjivé. My starší už o tom něco víme a taky by mě zajímalo, zda neskončí  s kouřením.

Alžběta Zemanová, 86 let, seniorka:
Já si jenom přeji, aby to v našem státe  bylo lepší. Tolik vražd, krádeží, to je mi opravdu líto. Za to se modlím, aby na sebe byli lidi hodní, ale ono to nepomáhá. A prezident to asi neovlivní.