Hradecko: Bydžov vzpomíná

Nový Bydžov: Od Bydžova k Bydžovu - tak zní název výstavy, která je od konce června k vidění v Městském muzeu Nový Bydžov. Expozice, která zavede návštěvníky do středověku, potrvá do listopadu.

Jičínsko: Sochaři už tvoří

Hořice: Lom u sv. Josefa se stal téměř na měsíc domovem účastníků 50. ročníku mezinárodního sochařského sympozia. Práce budou 31. července vystaveny v Hradci Králové.

Náchodsko: Baroko na zámku

Náchod: Prohlédnout si pozdně barokní střešní konstrukci a seznámit se s některými odbornými tesařskými pojmy bylo včera možné na státním zámku v Náchodě.

Rychnovsko: Poláčkovo léto

Rychnov nad Kněžnou: Ve středu skončil divadelní festival Poláčkovo léto. Jednalo se o třiadvacátý ročník. Hrála se opereta ve stylu hudebních komedií 30. let Hledám děvče na boogie woogie.

Trutnovsko: Ručně jako kdysi

Vrchlabí: Pod podloubím historických domků začal v úterý další ročník Řemeslnického léta. Ukázky rukodělných technik tu lze obdivovat mimo pondělky až do 28. srpna.

Chrudimsko: Divadlo ve voze

Slatiňany: Návštěvníci Slatiňan mohou letos navštěvovat nedělní prázdninová představení Prvního koňského divadla Libora Štumpfa ve starobylém kočovném divadelním voze u muzea Švýcárna.

Orlickoústecko: Den řemesel

Oucmanice: Svátek Cyrila a Metoděje oslavili v Oucmanicích na Orlickoústecku dnem řemesel. Ukázky různých druhů uměleckých řemesel doplnil i další program a  atrakce pro děti.

Pardubicko: Zpěváci ze světa

Pardubice: Na festival pěveckých sborů IFAS zavítali i letos do Pardubic zpěváci z celého světa. Téměř 500 pěvců dorazilo z České republiky, ale i Polska, Ruska, Lotyšska a poprvé i z Nového Zélandu.

Svitavsko: Hrdí Moravané

Svitavsko: Připomenutí příchodu Cyrila a Metoděje v některých obcích spojili 
s oslavou Moravy. Vyvěšení její vlajky dopředu avizovali v Jevíčku nebo v Mladějově na Moravě.