Žádosti se podávají výhradně elektronicky a kraj jich od půlnoci do pondělního odpoledne přijal 385. Kvůli přetížení serveru tak byl systém zpočátku velmi pomalý a posílání žádostí se neobešlo bez problémů.

Žadatele o dotace kraj proto hejtmanství už hned po ránu požádalo o trpělivost. „Pro všechny případy jsme nechali posílit server o dvojnásobnou kapacitu na obranu proti spadnutí," uvedl náměstek hejtmana Otakar Ruml. Po navýšení kapacity serveru se situace už stabilizovala.

Problémy s chodem systému zapříčiňovala například snaha o podávání více žádostí o dotaci jedním žadatelem nebo vícenásobným přihlášením ke stejnému zaregistrovanému účtu během několika málo minut. Po podání elektronické žádosti však budou muset lidé stejně žádost do deseti pracovních dnů doručit i v písemné podobě. Pořadí žadatelů však určuje čas podání elektronické žádosti. Elektronickým podáním odpadly fronty, které krajský úřad zažil předloni v květnu. Tehdy hejtmanství poskytlo na výměnu kotlů dotaci 20 milionů korun a první den přijímání žádostí desítky lidí čekaly na otevření podatelny přes noc.

Kraj očekává, že souhrnná státní dotace 200 milionů korun by měla stačit na výměnu nejméně 1340 zastaralých kotlů na tuhá paliva.