Cílem soutěže je motivovat žáčky a studenty k pohybu a zároveň k efektivnímu využívání informačních technologií. Kromě vlastních tanečních videospotů totiž musí školní týmy vytvořit interaktivní materiál věnovaný svému regionu tak, aby jej zábavně přiblížili ostatním soutěžícím.

Pořadatelem akce je nezisková slovenská organizace Edulab a taneční akademie Dansovia. V České republice je partnerem soutěže společnost Edulogy, provozovatel vzdělávacího portálu eKabinet.cz s rozsáhlým a vyspělým digitálním obsahem. „Stále se mluví o tom, že děti málo sportují a tloustnou nám u televize nebo počítače. Ministerstvo školství navrhuje situaci řešit hodinou tělocviku navíc. My říkáme – zapojte se do soutěže The School dance 2014 a začněte s kamarády trénovat," říká k taneční soutěži Richard Valenta, ředitel společnosti Edulogy.

Soutěží se ve dvou kategoriích. V Best dance jde o celkově nejlepší taneční vystoupení, v kategorii Local dance mají soutěžní videa co nejlépe prezentovat jednotlivé regiony prostřednictvím tance. Styl tance v této kategorii není striktně definován, může se tak jednat o folklorní tance nebo i klasiku či hip-hop. Podmínkou je provázání videa s regionem, tedy s významným místem, událostí, tradicí či zvyky v dané lokalitě.

V obou kategoriích musí soutěžící školy kromě videa připravit také jeden interaktivní materiál zaměřený na prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Soutěž je určena mateřským, základním a středním školám, které se mohou registrovat a nahrát svá soutěžní videa na web www.schooldance.cz do 30. dubna.   (šim)