Vše se odehrálo v neděli 21. října ve čtyři hodiny ráno při cestě mezi Náchodem a Červeným Kostelcem. Policejní hlídka přijala oznámení o opilém zákazníkovi taxislužby, který měl napadnout řidiče a následně se uzamknout v jeho vozidle.

"Policisté okamžitě vyjeli na místo a zde opravdu našli klienta taxíku spát v uzamčeném vozidle. Zjistili přitom, že předtím mělo dojít mezi muži k potyčce, když zákazník nechtěl zaplatit ani opustit vozidlo. Taxikáře měl začít fyzicky napadat, poničit interiér taxíku a následně se v něm uzamknout," uvedla k případu policejní mluvčí Lucie Konečná.

S pomuchlanou karosérií mezi dvěma nákladními automobily skončil na  osobní automobil Mazda. K újmě přišel i přívěsný vozík s paletami, který skončil převrácený na boku.
Mazda skončila v Bukovici napasovaná mezi dvěma náklaďáky

Po příjezdu policistů a záchranné služby se podařilo muže z vozidla dostat ven. Z uniforma však žádný respekt neměl a nadále se choval agresivně. "Policisté proto muže odvezli na vyšetření a následně na policejní stanici. Dechová zkouška u něho prokázala 2,64 promile alkoholu v dechu," doplnila Lucie Konečná.

Na poničeném interiéru taxíku byla škoda předběžně vyčíslena na více jak 30 tisíc korun. Svezení drožkou tak přijde muži pořádně draho. "Muži nyní hrozí za přečin poškození cizí věci a výtržnictví v případě prokázání viny až dva roky ve vězení," dodala policejní mluvčí.