V 10 hodin se odchází od kapličky z Pece pod Sněžkou Obřím dolem na polskou Slezskou boudu a odtud na vrchol. Asi ve 13 hodin po zazpívání státní hymny bude sestup zpět do Pece přes Růžohorky, kde je možné občerstvení. Je možné využít zvláštní autobus z Jičína. Stačí zavolat Evě Fejfarové, sekretářce starosty, na tel. č. 493 545 103. „Přijdete se k nám,“ zve Pírko veřejnost.

Vítězná postavila turistům nové odpočinkové místo

Vítězná - Odpočinkové zastavení U studánky Panny Marie slavnostně otevřeli minulý pátek v kocléřovské části Vítězné. Ke slavnostní příležitosti tu vystoupili trubači. Přizvala je organizace Lesy České republiky, která projekt zaštiťovala. „Jsem rád, že naše obec má další příležitost, aby byla více navštěvovaná turisty,“ řekl starosta Vítězné Petr Hrubý.

Rádi házíte na koš? V Hořicích se dokončuje nové hřiště

Hořice - Venkovní prostranství u Základní školy na Habru láká ke hře i sportu. Do konce října bude v těsné blízkosti školy dokončeno nové hřiště na míčové hry za jeden a půl milionu korun z rozpočtu města Hořice. Basketbal si zde budou moci zahrát nejen místní žáci a žačky, ale také široká veřejnost. Provozní podmínky jsou nyní předmětem jednání školy a zástupců města. Také školní zahrada se letos dočkala nových herních prvků pro děti a revitalizace zeleně.