Kromě kvalitních hudebních zážitků je pro návštěvníky zajištěno v místní stylové hospůdce občerstvení s pestrou nabídkou grilovaných specialit. Na statku jsou k vidění i výstavy. Na jedné z nich si můžete prohlédnout ukázky krajinomaleb z dílny polských malířů z partnerského města Walbrzych. Dále je k vidění expozice historických artefaktů, zařizovacích, hospodářských a řemeslnických předmětů z přelomu 19. a 20. století.   (hod)

Program pátečních koncertů:
• 18. července – Pavlína Jíšová a přátelé
• 25. července – Honza Brož & Devítka
• 1. srpna – Marien
• 8. srpna – Country dohoda (dříve Doklobouku)
• 15. srpna – Severka
• 22. srpna – Nadoraz

Prášilův mlýn v Železnici poučí o historii

Železnice - V městečku nedaleko Jičína byl veřejnosti zpřístupněn kompletně zařízený válcový mlýn Oldřicha Prášila. Dozvíte se zde vše nejen o minulosti objektu, ale Vladimír Gebauer vás seznámí i s postupem zpracování obilí na mouku. Válcové mlýny byly většinou zničeny, u nás se nachází nejbližší exponát ve Veverské Bítýšce u Brna.

Železnický mlýn přestal být funkční v roce 1983. V roce 2010 byly zahájeny přípravy na jeho znovuotevření. Zařízení mlýna a jeho vybavení je velice zachovalé a stále funkční. Je to vynikající ukázka řemeslného fortelu a umění sekerníků, strojařů a mlynářů dřívějších let. Veřejnost sem může zavítat –  mlýn je dočasně otevřen pouze po telefonické dohodě  jak pro jednotlivce, tak pro početnější návštěvy na čísle telefonu 603 544 645. K parkování využijte přilehlých ulic nebo náměstí, přímo u mlýna a v příjezdové uličce parkování není možné.   (bn)

Kovářství žije

Svitavy - Umělecký kovář a sochař František Bečka učil možná své budoucí následovníky ve svitavském muzeu. Zájemci z řad dětí si sem mohli přijít vyzkoušet kovářské řemeslo v rámci řemeslných workshopů, které muzejníci připravili na prázdniny. Děti si kromě nových zážitků odnesly domů na památku i šperky a přívěsky, které si pod zkušeným vedením Františka Bečka samy vyrobily.