Do finále se probojovala stejná mužstva jako v loňském roce, tedy HC Salaš z Hradce Králové (na snímku) a HC Klofani z Chrudimi. Loni si ligovou trofej, biskupský pohár, který pro soutěž věnoval Jan Vokál, odvezli právě Klofani. Zápas o třetí místo sehrají v sobotu HC Vraníci Slatiňany a RKF Polička.

Křesťanská hokejová liga spojuje lásku ke sportu s láskou k tomu nejvyššímu. „Přinesla nová přátelství napříč farnostmi a okořenila zvláštním způsobem život jejich společenství, ať už se členové zapojili jako hráči, organizátoři nebo publikum podporující své barvy," říká Luděk Bárta z Biskupství královéhradeckého.

„Hradecký tým vede kaplan akademické obce Tomáš Petráček. Soutěží šest družstev, hráli jsme mezi sebou a čtyři nejlepší postoupila," upřesnil Jan Sodomka, manažer HC Salaš.

Vedle tradičních týmů z Pardubic, Hradce Králové, Chrudimi, Poličky a Rychnova nad Kněžnou rozšířilo letos řady KAHL nové mužstvo, HC Vraníci Slatiňany.

Exreprezentant: Bůh mě miluje

Jaromír Jágr uctívá pravoslavnou církev. Silně ale hokejový reprezentant, jehož život nejvíce ovlivnila církev, je zřejmě jiný útočník. Tomáš Kapusta, broznový medailista z mistrovství světa 1993.

„Postupně jsem objevoval, že Bůh existuje a miluje mě," vykládal urostlý forvard, jenž nyní trénuje mládež v Los Angeles.

K církvi se hokejista obrátil v těžkých chvílích jako mladý, když narukoval na vojnu byl zraněný, a nevěděl, jak dál. „Postupně se můj vztah k Bohu prohluboval," vyznal. se.