K dispozici jim bude také speciální modul Hlášení závad. Díky němu mohou vyfotit a poslat závadu, kterou ve městě objeví. Pokud uživatel zahlédne například rozbitý odpadkový koš, lampu, lavičku či chodník, může tuto závadu nahlásit.

„Město i městský úřad musí jít vstříc lidem a nabídnout jim co nejpohodlnější způsob, jak se dostat k informacím. Zavedením této aplikace reagujeme také na vývoj komunikačních kanálů, které město může využívat,“ vysvětlil starosta Trutnova Ivan Adamec. Spuštění nové mobilní aplikace je rovněž reakcí na poptávku občanů.

Aplikace je funkční na mobilech s operačními systémy Android a iOS. Stačí si aplikaci zdarma stáhnout a naistalovat do mobilu, pak budou uživateli přicházet notifikace podle jeho výběru.

„Lidé mohou získat informace jak o aktualitách z radnice, tak o kulturním a sportovním dění ve městě. V aplikaci najdou také kontakty na městský úřad nebo nabídku zajímavých míst, podle nejrůznějších oblastí, například seznam dětských hřišť, kulturních zařízení a podobně. Jako nesmírnou výhodu naší aplikace vidím, že můžeme občanům poslat upozornění při mimořádných či krizových situacích," zdůraznil Ivan Adamec.

„Aplikace je čerstvě vyvinuta, ale stále ji budeme upravovat a modernizovat,“ dodal trutnovský starosta.

Aplikace Můj Trutnov je funkční na mobilech s operačními systémy Android a iOS.Zdroj: Archiv