Přibýt by tu měl třetí pruh, jak plánuje Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Jedná se o přehledný, nedávno opravený úsek, který stál několik milionů a nyní by  mělo dojít opět k jeho rekonstrukci? Vlastníci pozemků, které se nacházejí podél komunikace, se na ně nedostanou. Zásadně s tím nesouhlasíme," vyjádřila se k plánované rekonstrukci starostka Týniště nad Orlicí Jana Galbičková. Peníze je podle ní lepší utratit za důležitější věci.

Plánovaného rozšíření se bojí také zemědělci. Dostanou se na své pozemky? Na sjezdech mají totiž být omezena všechna levá odbočení. Kdo se na svůj pozemek bude chtít dostat, musí se jet otočit až k benzínce do Třebechovic nebo na kruhový objezd v Týništi, což možná nebudou řidiči respektovat.

Na jednání nepřišli

Vyříkat si to měli zastánci i odpůrci na středečním jednání ve městě. Na něj však zástupci ŘSD vůbec nedorazili a poslali za sebe jen projektanty, což ostatní velmi naštvalo. Nakonec se tu sešli zastupitelé, místní obyvatelé a přijel také radní pro dopravu Karel Janeček.

ŘSD si stojí za svým, rozšíření silnice prý přinese pozitiva, jak potvrdilo také Deníku. Třetí pruh podle jeho tiskové mluvčí zvýší bezpečnost.

„Hlavním přínosem plánované stavební akce je odstranění riskantního předjíždění, zvýšení cestovní rychlosti a zejména významné zvýšení bezpečnosti," uvedla tisková mluvčí ŘSD Nina Ledvinová.

Policie nesouhlasí

S vyjádřením ŘSD nesouhlasí ani státní policie. Bezpečnost podle ní rozšíření nepřinese

„Policie rozhodně nedávala podnět k této akci.  My jsme se stavem komunikace spokojeni. Sám do Hradce jezdím velmi často a tento úsek je bezproblémový. Není pravda, že kapacitně nedostačuje. Mám obavy, že k žádnému zlepšení nedojde. Naopak – bezpečnosti se to může dotknout negativně," vysvětlil na jednání Rudolf Petřík, vedoucí dopravního inspektorátu.

Podle něho jsou v okrese jiná místa, kde by mělo rozšíření opravdu smysl.