Ať žije republika! Bál oslaví výročí

Jičínsko - Pátý Jičínský bál, který se koná v pátek 23. února od 19 hodin, odstartuje v Jičíně oslavy stého výročí založení Československé republiky. Bude skvělé, když návštěvníci dorazí do jičínského Masarykova divadla v dobovém oblečení, ale není to podmínkou účasti. K tanci a poslechu zahraje oblíbená lomnická kapela Alejmelí. V divadelním baru bude připraveno občerstvení.

Mýty a pověsti na Náchodsku

Náchod - Jednou se zajímavých událostí tohoto týdne bude například beseda „Mýty a pověsti na Náchodsku“, která se uskuteční ve čtvrtek v 18 hodin v Blues baru Hotelu U Beránka v Náchodě. V regionu máme několik zajímavých pověstí, které se nezrodily jen tak v hlavách našich předků, ale které mají skutečný podklad. Vyprávět bude Richard Švanda z náchodského muzea.

Pětisté výročí náměstí s obry

Hostinné - Svazek obcí Horní Labe chystá na čtvrtek 22. února od 19 hodin krátký happening, při kterém připomene, že lidé chodí na náměstí v Hostinném již 500 let. Minimálně. První písemná zmínka pochází z roku 1518. Na náměstí, na kterém se vyjímají dvě postavy obrů, vytvoří účastníci ze svíček velkou číslovku 500. Zpřístupněna bude také věž radnice.