Stará Paka oslaví kulaté výročí

Stará Paka - Velká oslava 660. výročí první písemné zmínky o obci se koná v sobotu 2. června na Sokoláku a na louce pod Záduškou. Již od 9 hodin bude připraven pro děti sportovní patnáctiboj. Hlavní program začíná ve 12 hodin, kdy děti svým představením pobaví skupina Yellow Sisters. Těšit se můžete na vystoupení žáků z Masarykovy základní školy. Od 15 hodin zazní country v podání Kapelníků, poté zahrají poprockové skupiny Soumrak Band, Seven a Megaděs. Celé odpoledne bude v místě konání zajištěno občerstvení a pestrý doprovodný program, který vyvrcholí vypálením slavnostního ohňostroje ve 22 hodin.

Den dětí upozorní na jejich práva

Náchodsko - Tento týden bude patřit především všem dětem. 1. června se totiž každoročně slaví Mezinárodní den dětí, který upozorňuje na jejich práva a potřeby. Děti mají právo na život bez násilí, na život a budoucnost v míru, právo na zdraví, dostatek jídla a pití, na vzdělání, na život bez dětské práce a vykořisťování, právo na rovnost pohlaví i na nedotknutelnost lidské důstojnosti. Při příležitosti Mezinárodního dne dětí se také koná řada zábavných a sportovních akcí. Pozvánky na některé z nich najdete v týdeníku Náchodský týden, který bude součástí středečního Náchodského deníku a od čtvrtka ho zakoupíte samostatně ve stánku.

Festival Cirk-UFF to pořádně rozbalí

Trutnov - Akrobati, herci a muzikanti z celého světa ovládnou tento týden Trutnov. Stane se tak při 8. ročníku festivalu Cirk-UFF. Uskuteční se v Uffu, pod šapitó i v ulicích města. Sedmnáct souborů odehraje za čtyři dny, od čtvrtka do neděle, celkem 29 představení. Hlavní hvězdou nabitého programu má být Fauna. Soubor šesti zahraničních umělců získal loni nejprestižnější cenu Total Theatre na největším světovém Fringe festivalu v Edinburghu. Show 360 AllStars zase naservíruje publiku mix umění výjimečných australských mistrů s obdivuhodnými kreacemi. Parádní podívanou slibují také česká novocirkusová esa.