Dobrodružné Čarodění v Lodžii

Jičín - V magický svět čarodějných bytostí se v pondělí v 15 hodin promění Valdštejnská lodžie i její okolí. Nejen děti upoutají čarodílny a dobrodružná výpravná hra, při které se vydají do podsvětí jeleního pána. V 17 a 18.15 hodin se odehraje autorská loutková pohádka O velikém čaroději v podání Toy Machine. Po 18. hodině bude zapálen čarovný oheň. Barokní památkou se poté až do nočních hodin ponese hudba. Vystoupí hudební kouzelník s didgeridoo a dalšími nástroji Vojta Violinist, Urvous, akustický etno-šraml Rajtaraj, Nina Rosa Trio a divoká džezovo-balkánská smršť vynikajících muzikantů Free Balkan Quintet.

Čarodějnice skončí v plamenech

Náchodsko - Pondělní pálení čarodějnic se chystá na mnoha místech v regionu. Například v Teplicích nad Metují v 16 hodin začne vystoupení dětí z mateřinky, můžete se těšit na kouzelníka, soutěže, koncert skupiny Repete i na projížďky v kočáře. Čarodějnický lampionový průvod a rej čarodějnic je v plánu od 16 hodin také v Suchém Dole, a to na hřišti. Čarodějnice se slétnou i v Hejtmánkovicích v 18 hodin u obecního úřadu. Odtud odletí na hřiště, kde bude připravená vatra a zábavný program. Můžete zavítat i na Josefovské čarování aneb Oslavu jara do pevnosti. Od 13 do 17 hodin budou čarodějné dílničky a od 15 do 18 hodin se vydáte po stopách tajemných bytostí Jaroměřska.

Dračí slavnosti jsou za dveřmi

Trutnov - Už ho nesou aneb Spěchejte na hodokvas. Takové motto mají tentokrát Dračí slavnosti v Trutnově, které se konají nadcházející pátek a sobotu. Třináctý ročník slavností draka tentokrát pořadatelé zasvětili dobrému jídlu, pití a nespoutané zábavě pro malé i velké. Začíná se již v pátek večer vystoupením hudebních těles Sen a Urband. V sobotu na Krakonošově náměstí pojede sled hudebních a divadelních kousků a kusů v kulinářských kulisách. Zájemci ochutnají miletínské modlitbičky, hořické trubičky, vyhlášené kyselo a další dobroty. Během dne mohou zájemci změřit své síly v řadě soutěží.