Začíná oprava čtyřpruhu

Úlibice - Od pondělí začíná avizovaná oprava čtyřpruhu silinice I/16 na úseku mezi Úlibicemi a Robousy. Renovace byla v plánu už vloni, kvůli dešťovým srážkám a ochlazení ji nakonec Ředitelství silnic a dálnic Hradec Králové odložilo na jaro. „Oprava potrvá dva měsíce, provoz bude sveden vždy do jednoho pruhu,“ informoval nás Miroslav Gregor z ŘSD Hradec Králové. „Je potřeba nejdříve vyspravit výtluky, potom odfrézujeme povrch, který už dožívá, a položíme dvoucentimetrový mikrokoberec,“ popsal Gregor akci. Ještě připomínáme, že pokud si chcete zkrátit čekání a zvolit cestu přes Studeňany do Jičína, neuspějete. Tento úsek je kvůli dokončení opravy uzavřen.

Povypráví o osudu vévody Albrechta

Nové Město nad Metují - Jen málokteré postavě našich dějin se dostalo takové pozornosti historiků, spisovatelů a umělců jako frýdlantskému vévodovi a generalissimovi císařských vojsk Albrechtovi z Valdštejna. A právě o něm bude vyprávět spisovatel a hudebník Josef Pepson Snětivý, a to ve čtvrtek 12. dubna od 18 hodin v novoměstské knihovně. „Ponoříme se pod 'oficiální' fakta, aby před námi vyvstala nadčasová osobnost, která ani zdaleka nebyla jen temná a negativní. Vždyť Valdštejn sice byl mimořádně domýšlivý, arogantní a bezohledný, ale míval i příjemnější tvář. A o té se většinou mlčí…,“ říká Josef Pepson Snětivý a slibuje, že přednášku doplní i vlastními a převzatými písněmi.

Trutnov a Dvůr čeká derby

Trutnov - Sousedi v tabulce i na mapě se potkají v sobotu v 17 hodin na stadionu v Trutnově. Ve 21. kole divize C proti sobě nastoupí fotbalisté MFK Trutnov a TJ Dvůr Králové. Tradiční derby poutá pozornost. Obě mužstva nutně potřebují bodovat, proto lze očekávat napínavý souboj. Po dvaceti odehraných zápasech mají shodně 26 bodů. Trutnov se v týdnu zaskvěl výhrou v Živanicích, když jako druhý tým v sezoně dokázal obrat o všechny body lídra divize, ovšem v sobotu prohrál 0:4 ve Zbuzanech. Dvůr si teprve v neděli sáhl poprvé na jaře na plný tříbodový zisk, doma porazil Mšeno 1:0. V podzimním derby vyhrál Trutnov 1:0. Jak to dopadne v sobotu?