Lomem sv. Josefa bude znít reggae

Hořice - Třídenní open air festival uprostřed přírody v areálu lomu sv. Josefa láká jako každý rok na spoustu kvalitní hudby od reggae, ska, dancehall až po drumandbass nebo raggajungle. Na dvou pódiích se představí celá řada diskžokejů a kapel z různých koutů Evropy. Festival startuje i letos už ve čtvrtek 21. června na soundsystemové stagi. V pátek odpoledne pak začne program na hlavním pódiu. Sobotní den bude patřit tradičně workshopům a malým dětem, pro které bude připravený program v dětském koutku. Po loňských pozitivních reakcích zůstanou brány festivalu až do 18 hodin otevřené pro širokou veřejnost zdarma, tak přijďte!

V rezervaci Dubno se odehraje bitva

Dubno - Také letos si připomeneme výročí bitvy u České Skalice, která se odehrála před 152 lety. Tentokrát v místě skutečného střetu, v přírodní rezervaci Dubno, a to 23. června. Pro návštěvníky je připravený bohatý celodenní program, který začne v 9 hodin ráno bohoslužbou za padlé v maloskalickém kostele. V Regionálním informačním centru bude možné navštívit výstavu věnovanou bitvě u České Skalice. Poté se dění přesune do přírodní rezervace Dubno. Tam se otevře tzv. čestný dvůr v 11 hod, ve 13.30 proběhne ukázka jezdectva. Po 14. hodině bude slavnostně představen pomník Spícího lva po rekonstrukci. Bitevní ukázka vypukne v 15 hodin na louce pod pomníkem.

V UEFA Region´s Cupu o postup

Trutnov - Ve středu se rozhodne na trutnovském fotbalovém stadionu o postupujícím týmu do závěrečného turnaje UEFA Region´s Cup. Ve hře bude výběr Královéhradeckého kraje, který tvoří z velké části hráči divizních klubů MFK Trutnov a TJ Dvůr Králové nad Labem. V přímém souboji o první místo v základní skupině a postup si to rozdá s Maďarskem, které rovněž vytěžilo ze dvou utkání proti San Marinu a Bosně a Hercegovině šest bodů. Domácí výběr trenérů Miloše Dvořáka a Jana Míla porazil ve čtvrtek v Trutnově Bosnu 4:0 a v neděli ve Vrchlabí San Marino 2:0. Středeční souboj českého a maďarského výběru se hraje od 17 hodin.