Pod Zebínem zarachotí tanky

Jičín - Klub vojenských vozidel pořádá od 2. do 5. srpna na tradičním místě pod Zebínem sraz sběratelů vojenských historických vozidel. Veřejnost může do bývalé vojenské lokality zavítat a prohlédnout si historickou techniku. Další atrakcí bude 4. srpna obří skluzavka v Jungmannově ulici. Skluzavka dvě stě metrů dlouhá bude otevřena pro veřejnost od 12 do 18 hodin. Součástí atrakce budou i občerstvovací stánky. Sjezd bude zpoplatněn částkou 250 korun (permanentka předem, na místě lidé uhradí 300 korun). Nafukovací vodní skluzavka se objeví v srpnu i v centru Mladé Boleslavi. Vstupné bude zdarma.

Bitvu připomene voják v uniformě

Česká Skalice - Po místech jedné z nejkratších, ale bohužel také nejkrvavějších bitev prusko-rakouské války, vás v České Skalici provede voják v dobové uniformě. Komentovaná prohlídka se koná už v pondělí ve 14 hodin. Organizátoři doporučují se ještě předem přihlásit, a to v Regionálním informačním centru Česká Skalice případně na e-mailu či telefonicky. Sraz účastníků je deset minut předem před informačním centrem. Bitva u České Skalice se odehrála 28. června 1866, den po bitvě u Náchoda. Pruské jednotky pokračovaly ve svém postupu a u České Skalice znovu porazily rakouské jednotky.

Porciunkule pokračuje v tradici

Hostinné - První srpnový víkend bude patřit v Hostinném oblíbené slavnosti, která přiláká tisíce návštěvníků. Porciunkule nabídne celou řadu žánrově rozmanitých kapel a interpretů. Vystoupí například Monkey Business, Ready Kirken, Arakain, Big Band Dvorský, Krkonošská dechovka a mnoho dalších. Sobotní půlnoc bude patřit tradičnímu rozhovoru obrů, který završí ohňostroj. Vstupné na třídenní program, který od pátku do neděle obsadí náměstí, park, louku za mlýnem a františkánský klášter, je zdarma. Porciunkule má pro Hostinné mimořádně historický význam, koná se s železnou pravidelností od roku 1667.