I to jsou způsoby, jak se vzdělávat a poznávat sám sebe. Jednotlivé programy proběhnou  v přednáškové místnosti městského úřadu, na Úřadu práce v Jičíně, ale i ve vlastních prostorách zapojených subjektů a organizací. Účast pro všechny je zdarma. Více informací naleznete na Úřadu práce či na www.kr-kralovehradecky.cz.

Adepti na hrad míří na diskuse

Broumov - Benediktinský klášter se v pondělí a v úterý stává místem konání 4. Broumovských diskusí. Tématem bude Vize vzdělanosti a na pondělní zahajovacím panelu budou od 15 hodin diskutovat prezidentští kandidáti Jiří Drahoš, Pavel Fischer, Marek Hilšer, Michal Horáček a Vratislav Kulhánek. „V lednu 2018 se konají prezidentské volby. Proto zveme na Broumovské diskuse vážné kandidáty ucházející se o funkci prezidenta ČR, aby představili svůj pohled na vzdělanost,“ říkají pořadatelé. Zítra se ve dvou tříhodinových panelech představí další zajímaví hosté: Helena Illnerová, Martin Jan Stránský, Tomáš Feřtek či Ondřej Šteffl a další.

Přijede Martin na bílém koni

Podkrkonoší - Na mnoha místech regionu oslaví Martinův svátek. V sobotu 11. listopadu přijede Martin na bílém koni třeba do Horního Maršova, kde od 12 hodin začnou obecní slavnosti. Lidé se mohou vydat po stopách svatomartinského koně, užít si podzimní dílničky včetně výroby lampiónů a příjezd svatého Martina. Ten dorazí ve stejný den také do Dvora Králové. Od 14 do 16 hodin si připravila zábavný program pro školní i předškolní děti Základní škola Schulzovy sady. V 17 hodin pak za doprovodu zvonění a cinkání vyjde průvod od Uffa na Krakonošovo náměstí v Trutnově. I sem přijede Martin na bílém koni.