„Další lokality tady nejsou, veškerá pozornost je soustředěná na Kasárna,“ uvedl starosta Jan Malý na středečním Setkání se starostou v Biografu Český ráj. Panelovou diskuzi zprostředkovala společnost Vltava Labe Media. V roce 2012 byla většina kasárenských budov stržena a o rok později Jičín vyhlásil soutěž.

Město poté uzavřelo smlouvu na zpracování územní studie. Ta byla zhotovena v roce 2014. Kancelář také dodala katalog domů, což jsou dílčí regulativy pro budoucí výstavbu obytných objektů. V lokalitě 102 000 metrů čtverečních má vzniknout 52 rodinných domků, z toho 42 samostatných a 5 dvojdomků. Vedle toho je sedm parcel vymezených na obytné domy, kterých má být 12, a dále na budovy občanské vybavenosti.

Vyrůst zde má i nová mateřská škola. „Práce na dokumentaci k zasíťování se blíží ke konci, prodloužili jsme termín jen o tři týdny. Do konce dubna chceme mít podklady na stole,“ tvrdí starosta. „V květnu máme pracovní skupinu, kde začneme jednat, jak budeme realizovat prodej pozemků,“ slibuje Jan Malý. Termín prodeje zatím nepadl.