Zda jde o ohnivec rakouský nebo šarlatový, je ale možné rozlišit pouze pod mikroskopem. Krásná, dočervena zbarvená houba vyrůstá často již pod sněhem, avšak je pouze ozdobou lesů, protože není jedlá.

Kola potřebují servis. Dokonce i ta, co jezdí sama

Východní Čechy - Jízdní kola, která fungují jako cestovní a byla v provozu i během zimy, jsou „rozežraná" od soli a vlhka. Sportovní modely, které přes zimu zahálely ve sklepě, zase potřebují seřídit před sezonou. Od března bývá v servisech bicyklů plno. „Běžná prohlídka stojí 200 až 300 korun," sdělil pardubický servisman Jan Draštík. Hitem posledních let jsou elektrokola. Některé odhady hovoří o tom, že v roce 2020 bude v Německu až 90 procent prodaných kol „v elektřině". Tento trend se rozmáhá i v Čechách. Kvalitní elektrokolo stojí od 30 do 40 tisíc a na jedno nabití ujede až 70 kilometrů.

Tečka týdne: Jeden dopis bude stačit

Východní Čechy - Formulace v dosud nepravomocném rozsudku kauzy Peroutkův článek - „Česká republika se za veškeré dehonestující výroky omlouvá" - znejistila mnohé právně nevzdělané. Někteří se začali shánět po dopisním papíru a adrese, kam budou muset kajícný text odeslat. Aby z toho nebyly pytle pošty jako v komedii Co je doma, to se počítá, pánové, navrhuji, aby ho za nás všechny napsal ten, který má zastupování a hájení zájmů republiky v náplni práce.   (Jaromír Fridrich)