Město už také muselo poněkolikáté posunout termín dokončení díla, nyní na 30. listopadu. Zhotovitel ale zatím na výzvu nereflektuje. „Firma práce zrychlila, jednatel Mirasu nám sdělil, že požadavek města musí posoudit právníci, pak se teprve vyjádří,“ uvedl tiskový mluvčí jičínské radnice Jan Jireš. Původní termín dokončení zakázky byl v září 2016. Město kvůli nedodržení harmonogramu prací muselo žádat o prodloužení termínu čerpání 8,5 milionové státní dotace.

Usiluje o finále Svačiny roku

Teplice nad Metují - Do 5. ročníku celostátní soutěže Svačina roku s Rio Mare se přihlásilo 38 škol a mezi nimi i Střední škola hotelnictví a společného stravování Teplice nad Metují. Do uzávěrky korespondenčního kola dorazilo více než 120 receptů z nichž odborná porota vybere do 27. listopadu 15 finalistů.
O jedno z finálových míst usiluje i studentka z Teplice nad Metují Denisa Burgetové - ta do soutěže poslala recept na konfitované cibulové košíčky zapečené s tuňákem a parmazánem, obložené vlažným rajčatovým salátkem. Finálové kolo se uskuteční 7. prosince v gastronomickém studiu v Holešovicích. Letos se nově zapojí do výběrů nejlepších receptů i veřejnost.

Nové hry na Trubičkové stezce

Hořice - Na sedmi zastaveních půlkilometrové Trubičkové stezky ve Smetanových sadech si děti užijí ještě více zábavy. Na malé dobrodruhy čeká Trubičkofon, pexeso, fotopoint a trubičkové kukátko. Stotisícová investice do oblíbené stezky, kterou ročně projde přes osm stovek dětí, zřejmě není poslední. Vedení města Hořice plánuje ještě několik interaktivních prvků do Smetanových sadů postavit. Děti si můžou v městském informačním centru a místní galerii vyzvednout pracovní listy a také sladkou odměnu za absolvování stezky.

Vánoční strom je ozdoben, bude zářit v bílo-modrých barvách

Broumov - Vánoční strom ve čtvrtek odpoledne zdobili z vysokozdvižné plošiny zaměstnanci technických služeb. Zhruba 28 let starý smrk rostl do středy před bytovkou v nedalekých Hynčicích. Městu Broumov ho daroval Martina Brandová. Při slavnostním rozsvěcení 3. prosince se na jeho větvích objeví novinka v podobě padajících rampouchů. „Ty budou mít studenou bílou barvu a mezi nimi bude zářit modrý řetěz,“ potvrzuje Vladimír Špitálský, že strom bude letos opět svítit v modro-bílých barvách města. To se týká i osvětlení, které se vine ve větvích stromů po celém obvodu náměstí - rohové stromy se rozsvítí modře, ty zbývající bíle. Bílými třásněmi bude zářit i kašna na náměstí a budova městského úřadu.