Přes cestu je popadáno 150 kubíků dřeva a na řadě míst jsou zavěšené nebo nakloněné stromy, které hrozí samovolným zřícením. Cesta je uzavřena do odvolání. „Většina lesních cest je již průjezdných či průchozích. Při jejich uvolňování pracovníci postupují vždy od nejdůležitějších a nejfrekventovanějších komunikací. Nyní se postupně dostávají i na pěší turistické chodníky,“ doplnil mluvčí národního parku Radek Drahný. „Při pohybu lesem je třeba dbát zvýšené opatrnosti,“ upozornil.

Dorazil první sníh

Královéhradecko - Zatímco Sněžka si bílou čepici poprvé oblékla na začátku října, v Peci pod Sněžkou na první přírodní nadílku čekali až do posledního říjnového pondělí. Nebyla moc bohatá, ale stačila na to, aby se narodil první sněhulák. Ve skiareálech však sněhu rychle přibývá. Díky zasněžovací technice se některé sjezdovky otevřou už v půli listopadu.

Do Božanova už vede nová asfaltka

Božanov - Finálními pracemi ve středu začala finišovat rekonstrukce silnice mezi Božanovem a Martínkovicemi. Asfaltový povrch již je sice položen v celé délce silnice, ale uzávěrka potrvá do konce týdne. Řidiči si oddechnou, protože z objízdné trasy vedoucí provizorně zpevněnou polní cestou nejsou nadšeni. „Cesta je v tomto deštivém období hodně blátivá, jsou na ní špatné rozhledové podmínky. Je pravda, že se to firma snaží udržet válcováním ve sjízdném stavu, ale není to nic příjemného. Musíme to ale ještě pár dní vydržet,“ je si vědom božanovský starosta Karel Rejchrt. „Když vidím ty koleje v bahně, kde se auta vyhýbají, tak se až divím, že tam ještě někdo nezůstal viset,“ dodal.

Stav morového sloupu je horší, než se čekalo. Opravy pokračují

Miletín - Do morového sloupu v centru města před dvěma lety naboural motorkář. Při letošní rekonstrukci však restaurátoři zjistili, že má památka z roku 1735 vážně narušenou statiku. „Restaurátoři jednají s památkáři, do poloviny listopadu má být hotovo,“ informuje starosta Miroslav Nosek.