Původně měl dodavatel zakázku včetně vybudování nového přístupového schodiště dokončit vloni v září a ani posledním dodatkem prodloužený termín na 30. září 2017 nesplnil. Radnice se zatím nerozhodla, zda dílo převezme a pokusí se ho kvůli čerpání dotace zkolaudovat, nebo stavbu nepřevezme a bude po stavební firmě vymáhat pokuty za prodlení a vadnost. Případně je předložena i varianta s odstoupením od smlouvy. Verdikt vynesou radní v příštím týdnu.

Stacionář čeká přestavba

Jičín - Denní stacionář Domovinka v Hofmanově ulici se rozšíří z 20 na 35 míst. Sociální služby města Jičína poskytují služby denního stacionáře pro osoby s těžkým zdravotním postižením. Navýšení kapacity Domovinky je neodkladné, město už nyní eviduje převis žádostí. Dočasně budou klienti na dvou místech, a to v sídle stacionáře v Hofmanově ulici a přechodně v Butovské. Radní nyní schválili záměr rekonstrukce a rozšíření prostor domu v Hofmanově ulici s tím, že stavební úpravy by mohly začít v příštím roce.

Návštěva hradu Valdštejn stoupla

Turnov - Od začátku roku do konce září navštívilo hrad Valdštejn skoro 57 tisíc návštěvníků. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je zde nárůst o více než 5 tisíc lidí. Jak ve čtvrtek uvedli zástupci organizace Turnovské památky a cestovní ruch, na úspěchu se zřejmě výrazně podílela jedinečná výstava Za pohádkou na Valdštejn s kostýmy, v kterých hráli herci a jež zapůjčilo Filmové studio Barrandov. Na Valdštejně či jeho okolí se natáčely: kultovní seriál Arabela, pohádka Princ Bajaja, Princ a Večernice a Kočičí princ.