Nové sportoviště pro nový sport bylo otevřeno v Nebeské Rybné v Orlických horách. Hráči se snaží fotbalový míč umístit do jam v terénu. Nepotřebují k tomu drahé vybavení, ani nosiče nebo golfový vozík. Fotbalgolf má ambici stát se příjemným sportem pro celou rodinu. A na to sázejí i v Nebeské Rybné.

Vrátili se do doby, kdy světu vládla pára a Švejk se živil prodejem psů

Královéhradecko - Hořické vlakové nádraží se jedenáct minut před páteční jednou hodinou odpoledne vrátilo v čase do roku 1913. Na zdejší první nástupiště, které bylo obklopeno řadou nedočkavců, totiž ze směru od Turnova přijel  parní vlak. A proč rok 1913? Právě s tímto datem je spojena výroba mašinky, která se v parním oparu vynořila zpoza zatáčky hořického nádraží. Do města kamenné krásy ji vypravili nadšenci z jaroměřského  Železničního muzea Výtopna. Vlak se však v zastávce dlouho nezdržel. Jakmile se nadšenci s parní „babičkou" vyfotili, zavelel výpravčí k odjezdu směr Hradec Králové. Tam vlak po zastávkách k doplnění vody a uhlí dorazil o půl třetí.

Tečka týdne: Brufen pomůže dřív

Východní Čechy - Roman Janoušek, který si odpykává trest 4,5 roku vězení za sražení ženy autem, si často stěžuje na bolesti hlavy. Nějakou tu tišící pilulku by mu mohl předepsat MUDr. David Rath, kterého odsoudili na 8,5 roku a je možné, že mu za katrem umožní vykonávat lékařskou praxi. Při nepravomocném odsouzení a očekávaných odvoláních to však s jeho nástupem do vězení nebude tak horké. Janouškovi zřejmě daleko dřív pomůže brufen, který si sám vezme doma ze své lékárničky. (Jaromír Fridrich)