Pro myslivce jsou tradiční výstavy ideální příležitostí k porovnání kvality zvěře, ale také k setkání přátel, které spojuje společný zájem. Zásluhou organizátorů z Mysliveckého sdružení v Dobrušce mohou návštěvníci obdivovat rozmanitost a velkolepost přírody. Kvalita vystavených trofejí vypovídá mnohé o celoroční péči o zvěř a náročné a nezištné práci myslivců. Na Rychnovsku bylo v roce 2015 uloveno čtyři a půl tisíce kusů spárkaté zvěře.

Návštěvníci opočenského zámku mohli výjimečně nahlédnout do koupelny knížete

close Mimořádná příležitost se uplynulý víkend naskytla návštěvníkům opočenské zámku. Mohli nahlédnout do pánské koupeny, která je zpřístupněna jen výjimečně. zoom_in Královéhradecko, Opočno - Na začátku minulého století si většina smrtelníků v sociálních zařízeních vystačila se džbánem vody a nočníkem. Luxusní koupelnu z té doby o víkendu zpřístupnili na státním zámku v Opočně. V pánské koupelně měl tehdejší majitel panství kníže Josef Colloredo–Mansffeld k dispozici i teplou vodu. „Ve vedlejší komůrce byl nainstalován zásobník na vodu s ohřevem. Topilo se pod ním dřevem. Voda se do bojleru přiváděla z půdy, kde byly velké zásobníky vody i pro ostatní koupelny a hygienické koutky," odtajnil důmyslný systém zásobování vodou na mytí Milan Junek ze správy zámku. „Snažili jsme se o maximální autetičnost doby, takže zde máme třeba i původní ručníky s monogramem  rodu Colloredo-Mannsfeld."

Krkonošská šoupátka posvětil farář

close Šoupátka otevřeli i posvětili zoom_in Královéhradecko, Hostinné  - Úvodní jarní jízdu posvětil partě motorkářů, která si dala sraz na náměstí v Hostinném, také místní farář Stanislaw Sikora. Krkonošské otevírání šoupátek je tradiční akcí, díky které se sejdou motorkáři z okolí a společně na svých strojích vyrazí na první delší výjezd. Ten letošní měl po ujetí zhruba sedmdesáti kilometrů cíl v kempu Pecka u Nové Paky. Už podruhé mohli všichni účastníci setkání navštívit mši v Hostinném, na náměstí se seřadilo zhruba 130 motocyklů.