Jičínsko: Hodina zdarma

Sobotka – Město od 15. června zavádí na náměstí Míru placené parkování. Chce tak snížit počet dlouho parkujících aut v centru. První hodina stání bude zdarma, řidiči ji prokážou tzv. nulovými lístky ze dvou nových parkovacích automatů či vyznačením času na parkovacím kotouči. Ceny parkování za šedesát minut stoupají po desetikoruně tak, jak roste počet hodin stání.

Náchodsko: Stavbaře čeká nejdelší úsek

Náchod - Stavbaři v Náchodě již dokončili opravu úseku mezinárodní silnice v Bělovsi u firmy Ametek a komunikace v Polské ulici je tak už v obou směrech průjezdná pro osobní vozidla. Nyní už jim zbývá dokončit jenom část silnice vedoucí od okružní křižovatky u Slavie po výjezd z Náchoda. Jedná se však o téměř kilometrový, tedy nejdelší úsek oprav. Hotový by měl být na konci listopadu.

Rychnovsko: Policie má posílit pocit bezpečí

Solnice - Úterkem je v Solnici slavnostně otevřena nová policejní služebna - detešované pracoviště Odboru cizinecké policie. Bude sloužit policistům, kteří se zaměří na intenzivnější kontroly. Účelem jejich práce bude zejména zvýšení pocitu bezpečí občanů žijících v rychnovském regionu. S přílivem zaměstnanců do automobilky se tato oblast potýká se zvýšenou kriminalitou. Otevření služebny se zúčastnil i ministr vnitra Milan Chovanec a policejní prezident Tomáš Tuhý.

Trutnovsko: Přijeli Francouzi

Vrchlabí - Delegace z francouzského letoviska Trouville sur Mer, v letní sezoně hojně vyhledávaného Pařížany jako jejich nejbližší destinace u moře, kde si postavil dům i herec Gérard Depardieu, zavítala do Vrchlabí. Partnerství obou měst se začalo rodit v roce 1989. „Je výborné, aktivní a vážíme si ho. Je to obrovský zdroj inspirace," řekl starosta Vrchlabí Jan Sobotka.