Geostezka povede z Muzejního náměstí u novopacké Klenotnice, kde  se budou prohánět kryptolebci, přes klášterní schody a Desatero na Balka. Tady se bude rýžovat zlato, české granáty, pohrát si tu bude možné na pískovišti s geologickými nálezy, lidé tu budou poznávat zkameněliny, paleontologické objevy,  a to už možná v příštím roce.  Letos se bude projekt ucházet o dotaci. „Cílem je vedle tradiční muzejní expozice zřídit i živou, zaměřenou na možnost programů pro děti," říká k projektu packý starosta Josef Cogan.

Retro v Orlických horách: Sjezdovce vládl elegantní telemark

Olešnive v Orl. h. - Kačenčina sjezdovka v Olešnici v Orlických horách hostila šestý ročník mistrovství České republiky v historickém lyžování. Kdo zavítal na svah nad chatou Juráška, měl pocit, že se ocitl v klasickém českém filmu Krakonoš a lyžníci. Účastníci republikového šampionátu se mezi slalomovými brankami proplétali v ladných obloucích téměř zapomenutým stylem zvaným telemark s charakteristicky pokrčenou nohou v koleni. Netradičnímu závodu dodali mezinárodní punc lyžaři z Německa, Rakouska a Slovinska.

Dobrá zpráva…pro všechny

Hradec Králové - Zajímá vás, co se skrývá v kosmetice? Tak to by vás mohla zajímat přednáška Rodinného centra Pohoda hradecké neziskovky ProstorPro. Koná se ve středu 27. ledna v půl páté večer s názvem Tajemství kosmetiky aneb Jak se vyznat v názvech uvedených na obalu kosmetický prostředků. Přednášku povede Vít Syrový, který je dlouholetým odborníkem v této oblasti. A o čem tedy bude? Nestalo se vám někdy, že jste se namazali nově zakoupeným krémem či jiným kosmetickým prostředkem, a pak jste se osypaly nebo se na kůži udělaly nezvyklé flíčky? Zamýšleli jste se proč? Jaké je složení kosmetických produktů? Co se skrývá za jednotlivými názvy? Jak se vyhnout zbytečným rizikům? Čím lze nevhodné produkty nahradit a jaké jsou přírodní alternativy? Nejen na tyto otázky vám odpoví v Čajkovského ulici v Malšovicích. Místa se rezervují na emailu pohoda@prostorpro.cz.