Vůbec nejnavštěvovanějším dnem se stal pátek s magickým datem 7. července. A co může být příčinou tohoto růstu? Samozřejmě 50. narozeniny jednoho z nejslavnějších jičínských rodáků, loupežníka Rumcajse. Druhým hlavním důvodem je celorepublikový růst tuzemské turistiky. Vyšší návštěvnost potvrzují i turistické zajímavosti našeho regionu.

V Hronově vyrostl knihostrom

Hronov - Se zahájením Jiráskova Hronova otevřel i nový knihostrom, který nově zprovoznili zaměstnanci městské knihovny spolu s pracovníky technických služeb. Je umístěný u vchodu do Jiráskova parku a najdete v něm pestrý výběr oddechové literatury. Knihu si můžete půjčit, přečíst v parku, odnést domů, po přečtení vrátit nebo přinést třeba jinou, kterou už doma nevyužijete a která by potěšila jiné čtenáře. „Doufáme, že knihostrom bude dobře sloužit a že zpříjemní léto Hronovákům i prázdninovým návštěvníkům,“ věří kolektiv knihovny.

Sraz historických vojenských vozidel na Zebíně

Zebín - V sobotu vrcholí tradiční sraz příznivců historických vojenských vozidel na Zebíně nedaleko Jičína. Od 9 do 15 hodin bylo možné automobilové skvosty obdivovat při soutěžních jízdách po okolí. Od 16 hodin je k vidění přelet letadla a ukázka bojových náletů a zazní i střelba z kulometného hnízda po letadlu. O hodinu později čeká děti jízda zručnosti v různých kategoriích a zároveň se uskuteční hodnocení techniky, výstroje, uniforem a doplňků účastníků srazu. Slavnostní vyhlášení je na programu od 20 hodin.