Slavnostnímu aktu přihlíželi i ministryně pro místní rozvoj Karla Šlechtová, ministr kultury Daniel Herman či pražský arcibiskup Dominik Duka. Zástupci Evropské komise a sdružení Europa Nostra vybrali laureáty z více než dvou stovek zaslaných projektů, úspěch má významnou váhu. Obnova hospitálu Kuks je podle poroty té nejvyšší kvality. Její víceoborový a mezioborový přístup by měl sloužit jako přesvědčivý příklad pro jiné projekty obnov v Evropě.

Českoskalická je opět obousměrná

Náchod - Řidiči, projíždějící Náchodem, mohou opět využít obousměrných provoz v ulici Českoskalické na výjezdu z města u hotelu Hynek. Osobní vozidla si mohou zkrátit cestu do centra odbočením doleva už na této křižovatce a dále pokračovat po ulici Komenského.

Hrály flétny zobcové i příčné

Vrchlabí - Jiří Stivín ve Vrchlabí upoutal diváky hrou na celou řadu fléten zobcových i příčných. Při koncertu Vivaldi, Morzin in memoriam v klášterním kostele sv. Augustina na 22. ročníku Vrchlabského hudebního léta rozezněl Václav Uhlíř varhanní pozitiv z roku 1720, jediný dochovaný unikát v republice.