Na Žižkově náměstí u radnice světelný prvek nahradí klasický vánoční strom. Zapůjčení dekorace bude stát město 320 tisíc korun bez DPH. Navíc musí zakoupit kabely a náhrady za zcizené komponenty v částce 33 tisíc korun. Dalších 170 tisíc zaplatí za provoz Adventního městečka, které se přesune z náměstí do prostoru mezi kostel sv.Jakuba a zámek. Advent začíná 2. prosince, vánoční strom na Valdštejnově náměstí se rozsvítí 3. prosince.

Jak šetrně využívat cestovní ruch

Broumov - Nejrozsáhlejší akce ekologické výchovy v Královéhradeckém kraji začala včera v broumovském klášteře. 18. ročník setkání škol, institucí a nevládních neziskových organizací zabývajících se ekologickou výchovou KAPRADÍ 2017, se koná při příležitosti Mezinárodního roku udržitelného cestovního ruchu. V jednom z referátů se mohli účastníci dozvědět jak učit žáky o šetrném využití potenciálu a zdrojů místa pro podnikání v turismu. Účastníky čekaly i praktické dílny a dnes vyrazí na pěší výlet do Broumovských stěn, kde se přímo v terénu dozvědí o obnovené tradici poutní cesty, uvidí příklady péče o krajinu a navštíví barokní poutní kapli Hvězdu.

Pískovcový Obří trpaslík roste

Hořice - Prvních dvanáct pískovcových kvádrů monumentu Obřího trpaslíka je na svém místě. Dárci letos projekt podpořili téměř čtyřmi sty tisíci korunami.

Centrum pro volný čas postaví BAK

Trutnov - Nebude to trvat dlouho a do části starého objektu na Nivách se zakousnou bagry. Začne totiž rozsáhlá rekonstrukce za zhruba 200 milionů korun, na jejímž konci bude v areálu stát nové Středisko volného času. Vítězem výběrového řízení se stala trutnovská stavební společnost BAK. Její generální ředitel Radek Mrázek podepsal spolu se starostou Trutnova Ivanem Adamcem smlouvu o provedení díla. Zájemců o realizaci stavby bylo původně sedmnáct, nakonec se do výběrového řízení přihlásily čtyři firmy a vyhrál BAK. Zhruba do čtrnácti dnů dojde k předání staveniště. Práce zahájí demolice části objektu. Dílo má být hotové od zahájení prací do 386 dnů.

Informační centra Kladského pomezí hodnotila letošní sezonu

Náchodsko/Úpice - Tradiční podzimní setkání zástupců informačních center z celého Kladského pomezí, které pravidelně dvakrát do roka organizuje destinační společnost pro rozvoj cestovního ruchu Branka, zavítalo do Městského muzea a galerie J. W. Mezerové v Úpici. Celkem se sešlo 14 zástupců, a tak se na setkání tentokrát prezentovala všechna informační centra regionu.
„Hodnotila a porovnávala se především návštěvnost jednotlivých informačních center, která měla v tomto roce stejně jako v roce loňském stoupající tendenci. Dále pak proběhlo zhodnocení úspěšnosti projektu pro rodiny s dětmi Toulavý baťoh a představeny byly i novinky na zimní sezonu,“ uvedla za Branku Eva Urešová, a doplnila, že program dále čítal podrobnější představení dvou velkých novinek v podobě projektu Čapek a tříletého Česko – polského projektu Festival zážitků.