Skoro stejně, jako předchozí ministr Svatopluk Němeček poslední den ve své židli bez udání důvodu uzavřel kapitolu ředitelování Rudolfa Bubly. „Ministr zdravotnictví chce mít v čele Janských Lázní ředitele se silným mandátem. Na pozici bude vypsáno nové výběrové řízení,“ zaznělo stroze pro Deník z tiskového oddělení ministerstva zdravotnictví. Více na www.krkonossky.denik.cz.

Radiátory už sálají teplem

Trutnov - Všichni odběratelé napojení na poříčskou teplárnu v Trutnově už mají zajištěný přísun energie. Podle příslušné vyhlášky musí nastat pravidelná dodávka tepla, pokud zjednodušeně řečeno průměrná denní teplota venkovního vzduchu v příslušném místě nebo lokalitě poklesne pod třináct stupňů ve dvou dnech po sobě jdoucích a podle vývoje počasí nelze očekávat zvýšení teploty nad třináct stupňů v následujícím dni. Teplárna zásobuje teplem firmy a 15 600 domácností.

Přes semafory také v Železnici

Jičínsko - Pokud jste se opravám na kruhové křižovatce v Úlibicích vyhýbali obloukem přes Železnici, tak se nyní obrňte trpělivostí i na této trase. Až do 22. října jsou v plánu stavební práce na téměř šestikilometrovém úseku komunikace II. třídy číslo 286. Rekonstrukce pokladní a krytové vrstvy včetně obnovy odvodnění je rozdělena na čtyři etapy a provoz je řízen částečně pracovníky stavby a světelnou signalizací. Konec stavby se nachází na hranici jičínského a semilského za obcí Železnice.

Rozhýbali Trutnov

Trutnov - Rozhýbejme Trutnov. Premiéra akce, ve které se kolem řeky Úpy v Trutnově prezentovalo pětatřicet sportovních klubů, přitáhla pozornost stovek rodičů s dětmi. Hned v první den školy si mohli vybírat z široké škály aktivit.