Součástí projektu je oprava dvě stě šedesáti metrů frekventované silnice I/32, která protíná náměstí. Řidiči by měli být trpěliví. Komunikaci budou pracovníci stavební firmy rekonstruovat po částech a doprava bude řízena kyvadlově pomocí semaforů. Silnice dostane nový povrch, dojde k úpravě vodovodu, vybudování nové kanalizace a k výstavbě přechodu pro chodce. Provedeny budou také úpravy terénu a instalace osvětlení.

Zvláštní zábava ho vyjde draho

Lázně Bělohrad - Výtržnictví, které se odehrálo na náměstí v Lázních Bělohradu, řeší novopačtí policisté. Jak smyslu zbavený choval devětadvacetiletý muž, který poškodil zaparkované vozidlo VW Passat. Po kapotě vozidla běhal a skákal, jako by si ho spletl s překážkovou dráhou. Dotyčný také fyzicky napadl osmadvacetiletou ženu, které způsobil drobné poranění a poničil její mobilní telefon. Dechová zkouška u mladíka prokázala 2,54 promile alkoholu v dechu. Celková škoda je předběžně vyčíslena na částku přesahující 200 tisíc korun.

V Harrachově uzavřeli silnici

Harrachov - Silnice vedoucí od hotelu Diana po železniční viadukt Mýtiny je od včerejška uzavřena. Důvodem je rekonstrukce komunikace, která potrvá až do 30. listopadu. Objízdná trasa vede po zpevněné lesní cestě zhruba 100 metrů nad mostem přes Mumlavu směrem na Kořenov - nad čerpací stanicí na Mýtě. Chodci musí využít novou turistickou trasu, která vyústí nad mostem přes Mumlavu. Vlaků se rekonstrukce nedotkne, ale autobusová doprava pojede podle stanoveného výlukového jízdního řádu.