Silničáři opravují další část vozovky

Jičínsko - Mezi Těšínem a Železnicí začala oprava vozovky II/286 v délce 500 až 900 metrů, a to v rámci rekonstrukce úseku mezi Jičínem - Valdicemi - Železnicí až po hranici okresu. Renovace silnice má trvat do 30. září, provoz bude umožněn vždy v jednom jízdním pruhu a bude řízen pracovníky firmy, v noci semafory. Nákladní doprava má zakázaný průjezd mezi Podůlším, Zámezím a Železnicí, vydat se musí po objížďce přes Valdice, Jičín a Kbelnici. Délka objízdné trasy pro náklaďáky je asi 10 kilometrů.

Průmyslovku čeká rekonstrukce

Trutnov - Šesti miliony korun zafinancuje Královéhradecký kraj prázdninové stavební úpravy ve Střední průmyslové škole v Trutnově. Oznámili to jeho zástupci. „Proběhne rekonstrukce šaten a oprava fasády budovy,“ upřesnila náměstkyně hejtmana pro oblast školství Martina Berdychová. Kraj letos na prázdninové opravy a rekonstrukce krajských středních škol a školských zařízení vyčlenil z Fondu rozvoje a reprodukce více jak 135 milionů korun. Peníze putují v regionu celkem na padesátku projektů.

Při oslavách 130 let rožnili býka

Police nad Metují - Když sourozenci Jan a František Pejskarovi v roce 1887 založili v Polici nad Metují své řeznické závody, tak zřejmě netušili, že pokládají základní kámen budoucnosti, kterou si v sobotu 15. července stovky návštěvníků připomněly při oslavách 130. výročí existence tohoto producenta masných výrobků. Příchozí si mohli prohlédnout míchárnu, která je srdcem firmy, expedici, samozřejmě nechyběl bohatá nabídka ochutnávek polických produktů. Kromě toho se na obřím rožni opékal býk a z polní kuchyně voněl guláš. Jako platidlo sloužily speciální pejskarovské peníze.