Devadesát jedna musherů a 12 jezdců na horských kolech původně čekala trať dlouhá 240 kilometrů. Teplota se však  i v nejvyšších polohách držela nad nulou a sníh byl velmi mokrý. O případném zkrácení etap 20. ročníku závodu pořadatelé rozhodnou v jeho průběhu.

V hradeckém kraji žádalo o dotaci 982 lidí

Královéhradecko - V Královéhradeckém kraji podávání žádostí skončilo v pondělí. O kotlíkovou dotaci stihlo za dva týdny požádat 982 lidí, celková suma jejich požadavků činí 110 milionů korun, o deset milionů víc než kraj plánoval, podle radního Otakara Rumla však některé žádosti možná nesplní kritéria a na dotace nedosáhnou. V Královéhradeckém kraji se žádosti mohly podávat pouze elektronickou cestou, takže se na úřadu fronty netvořily. Podle vedení kraje se tato forma osvědčila.

Podmínky pro žadatele o dotaci jsou ale v celém regionu stejné. Musí na oplátku udělat aspoň jedno další energetické opatření, například zateplit část budovy či vyměnit nebo utěsnit okna nebo dveře, případně doložit, že energetickou náročnost budovy na kategorii úsporná už snížili.

Přerušili řízení na spalovnu

Rybitví/Hradec Králové - Krajský úřad v Hradci Králové přerušil na čtyři měsíce správní řízení o vydání integrovaného povolení pro bývalou spalovnu nebezpečných odpadů v Rybitví u Pardubic. O její modernizaci a opětovné zprovoznění usiluje už zhruba deset let česko-rakouská společnost AVE CZ odpadové hospodářství.

„K žádosti o povolení se totiž musí nejprve vyjádřit ministerstvo životního prostředí," řekl Richard Veselý z odboru životního prostředí a zemědělství krajského úřadu. Řízení bylo delegováno do Hradce, aby se Pardubický kraj vyhnul možnému nařčení z podjatosti. Ministerstvo v roce 2010 vydalo k záměru modernizace spalovny nesouhlasné stanovisko. Přispěl k tomu odpor Pardubic, Pardubického kraje, okolních měst a obcí i veřejnosti, protestní petici podepsalo téměř 50 tisíc lidí. Spalovnu původně vlastnila chemička Synthesia, která ji provozovala do roku 1995. Poté ji odstavila, protože nesplňovala emisní limity. Od roku 2006 patří společnosti AVE CZ.