Termín pro případné 2. kolo je shodný s datem prezidentských voleb 12. a 13. ledna. Uchazeči mají možnost podat kandidaturu nejpozději 44 dní před začátkem voleb. Vítěz doplňujících voleb bude působit v Senátu pouze na tříleté období, které zbývá do vypršení senátorského mandátu, jenž v roce 2014 získal Jiří Hlavatý. Do lednových voleb bude Trutnovsko v Senátu bez zastoupení.

Miletín má radost z nového traktoru

Miletín - Na miletínský úřad dorazilo rozhodnutí o úspěšném získání dotace na rozšíření systému na separaci odpadů. Díky tomu může radnice zakoupit traktor a také další vybavení, které zefektivní zacházení s odpadem, a to čelní nakladač, nástavby, závěs a kontejnery na papír, plast a sklo. Celkové náklady činí dva miliony šest set tisíc korun, obdržená dotace je ve výši dva miliony dvě stě tisíc korun. Z rozpočtu města tak bude stačit necelých čtyři sta tisíc korun. „Máme z toho obrovskou radost. Hodně to našemu městu pomůže,“ sděluje starosta Miroslav Nosek. Vybavení bude Miletínu, které pečlivě dbá na kvalitu životního prostředí, k dispozici od února příštího roku.

Oprava silnice se protáhne

Pěkov - Uzávěra průtahu Pěkova se prodlužuje, a to do 12. listopadu, 22. hodiny. O prodloužení požádala firma, která silnici už od 10. dubna opravuje. Značné omezení pro občany Pěkova i Honů, ale i lidi z Broumovska odjíždějících a tam přijíždějících, potrvá ještě o něco déle. „Za město Police nad Metují jsem vyjádřila nesouhlas. V konečném rozhodnutí na prosby firmy i kraje rozhodla rada města na svém pondělním zasedání ve prospěch zdárného ukončení akce při celkovém uzavření. Omlouvám se a věřím ve vaše pochopení a shovívavost,“ vzkázala starostka Police nad Metují Ida Jenková.

Všichni chtějí na Kuks

Královéhradecko - Perla českého baroka, Hospital Kuks, je jednoznačně nejnavštěvovanější památkou v Královéhradeckém kraji. Letos jej navštívilo více než sto tisíc lidí. Kolik lidí našlo cestu na další dominanty východních Čech? 
(Kupte si čtvrteční Deník a více k tématu čtěte na straně 3!)