Skalní města Broumovska s přehledem zvítězila v kategorii Česko jede - jako místo, kde se dá trávit dovolená aktivně. Zároveň pískovcové věže nadchly nejvíce hlasujících a se ziskem 3355 hlasů se staly absolutním vítězem soutěže.
Z celkem pěti kategorií soutěžili zástupci regionu Broumovsko ve třech. Do finále v kategorii Fénix se ještě dostalo Centrum Walzel v Meziměstí a v kategorii Baroko všemi smysly vybojoval broumovský klášter stříbrnou medaili.

Na zušlechtění polické ZUŠ už přispělo 111 dárců

Police nad Metují - „My jsme žáci z Police, potřebujem velice ZUŠlechtit naší ZUŠ, čtyři, tři, dva, jedna už,“ zpívají žáci pěveckého kroužku školy na podporu on-line sbírky na portálu hithit.com, která byla spuštěna s ušlechtilým záměrem – vybavit nově budovaný koncertní sál, na nějž z úvěru města nezbyly finanční prostředky. Peníze přibývaly na konto i o minulém víkendu. „Jen a pouze vaší vinou jsme již teď za polovinou,“ komentovali Poličtí v sobotu 18. listopadu skutečnost, že díky 111 dárcům dosáhli na 52 % potřebné částky – z potřebných 300 tisíc je vybráno přes 158 tisíc a na pořádné zušlechtění jim zbývá 23 dní.

U Vlkova obnovují alej starých odrůd jabloní. Vysadili už 32 stromů

Jaroměřsko - Nové vysokokmeny starých odrůd jabloní dosadili o víkendu v aleji vedoucí od Vlkova k takzvanému Vachkovu mostku vlkovští občané spolu se členy Českého svazu ochránců přírody (ČSOP) ze Smiřic, kteří tuto akci na jaře letošního roku iniciovali. „Slovo dalo slovo a společně jsme udělali další záslužný počin. Je to už bezmála dvacet let, kdy jsme se s Vlkovskými u Vachkova mostku náhodně setkali při úklidu černých skládek a odpadu podél cest. Jejich zápal nás velice mile překvapil. Právě na tomto místě jsme se po dlouhých letech znovu potkali, abychom zde společně obnovili starou jabloňovou alej odrůd Strýmka a Studničné. Vysázeli jsme 32 stromů, vysokokmeny nám naroubovali ve šlechtitelském ústavu v Holovousích. Oslavili jsme tedy dobrovolně 17. listopad smysluplnou prací,“ uvedl iniciátor celé akce David Stojan z ČSOP ve Smiřicích, kde se už téměř dvě desetiletí pokoušejí rozvíjet vzájemnou spolupráci veřejného, neziskového a komerčního prostředí. Vlkovští nyní rozjímají, jestli alej věnovat některé z místních významných osobností. Nabízí se například pojmenování po významném vlkovském legionáři Gustavu Duškovi (1891-1918).