Nárůstu výroby z původních 1500 na 2000 převodovek, využívaných nejen ve škodovkách, závod dosáhl během posledních 12 měsíců. Továrna už dnes patří k nejvýznamnějším zaměstnavatelům v kraji. Do zvýšení výroby automatické převodovky DQ 200 chce investovat celkem 700 milionů korun a vytvoří až 200 pracovních míst. „V současné době ve výrobním závodě ve Vrchlabí pracuje více než 1000 zaměstnanců a náborové aktivity stále pokračují," uvedla mluvčí firmy Jana Bahníková. Ve Vrchlabí by se navíc časem mohly vyrábět i další druhy převodovek.

Orlovec na sever nedoletěl. Zůstane v Jaroměři

Královéhradecko - Cesta orlovce říčního, který se vydal z Afriky na sever Evropy, skončila předčasně. Při přeletu Čech si vážně poranil křídlo a nyní se o něj starají pracovníci Záchranné stanice pro ohrožené a poraněné živočichy v Jaroměři. Dravec si nedaleko Chlumce nad Cidlinou zřejmě sedl na sloup vysokého napětí. „Má popálenou přes polovinu křídla, které mu postupně odumírá a přijde o ně. Je to jedno z nejhorších zranění, se kterým bohužel nejde nic dělat, takže u nás na stanici zůstane natrvalo," řekla Alice Janečková ze záchranné stanice.

Tečka týdne: Perfekcionista za volantem

Východní Čechy - Vysoký policejní důstojník se měl u soudu zodpovídat z toho, že loni v březnu s alkoholem v krvi naboural stojící automobil. Z jednání se však omluvil.  Asi si potřeboval celou záležitost oživit a nechtěl vypovídat nepřesně, proto se rozhodl pro rekonstrukci. A protože je perfekcionista a chtěl mít vypovídající vzorek, absolvoval jedenapadesát pokusů a nezapomněl ani na detail - dostat do krve zase více než jedno promile alkoholu.   (Jaromír Fridrich)