V rámci oprav za více než pět a půl milionu korun bylo zásadní zateplení původního objektu (bývalé vily) a opravy interiérů. Úpravou prošla i zimní zahrada, kde byl sklad hraček a byla v havarijním stavu, podlaha půdy byla zateplena minerální vatou, střešní krytinu z azbestocementových šablon a plechu vyměnili stavbaři za krytinu z asfaltového šindele a asfaltových pásů a vše završily nové rozvody vnitřní elektroinstalace a s tím související opravy omítek a malby, nové podlahové krytiny a část osvětlení.

Seniorské dostaveníčko v knihovně

Vrchlabí - Pošesté se uskutečnilo setkání nejstarších čtenářů městské knihovny ve Vrchlabí. Přivítala je ředitelka Soňa Kupcová. Za město se dostavil místostarosta Michal Vávra. Pozvání přijaly přes dvě desítky nejstarších čtenářů, mezi nimiž značnou měrou převažovaly ženy. V pěkném hudebním programu vystoupili žáci houslového předmětu pod vedením učitele houslí Pavla Jandejska ze ZUŠ Karla Halíře. Kolektiv knihovnic obdržel za celoroční práci se čtenáři – seniory jako pozornost květinu.

Řídil navzdory zákazu a bral drogy

Trutnov - Policisté chytili v Rokytnické ulici v Trutnově při běžné kontrole třicetiletého řidiče ve stříbrném Audi 80, který měl nejen vyslovený zákaz řízení a propadlou technickou prohlídku, ale také mu vyšel pozitivní test na drogy. „Přiznal se k užití pervitinu,“ upřesnila policejní mluvčí Šárka Pižlová. Hrozí mu až dvouletý pobyt ve vězení, i s ohledem na maření výkonu úředního rozhodnutí.