V sobotu byly pokořeny denní teplotní rekordy například v Hradci Králové. Po poledni tu bylo naměřeno 32,3 stupně Celsia a kdyby se odpoledne nepřihnala průtrž mračen, stoupala by teplota nejspíš ještě výše. Dosavadní rekord pro 13. červen tu byl z roku 2000 a činil 32,1 stupně. Rekordy byly těsně překonány i v Rychnově nad Kněžnou, Jevíčku, Novém Bydžově, Holovousech a Úpici. Při následující průtrži mračen ale místy hodně napršelo. Někde i přes 30 milimetrů za pár hodin.

Při zdolávání vrcholu Sněžky si šerpové sáhli na dno svých sil

Sherpa Cup 2015Královéhradecko - Nést na zádech několik desítek kilo je pěkná dřina. A co teprve, když je nesete z Pece pod Sněžkou až na Sněžku. O víkendu si to v rámci Sherpa Cupu vyzkoušelo šestnáct mužů a deset žen . Mezi ženami, které byly zatíženy dvaceti kilogramy, zvládla závod  dlouhý 6,4 kilometrů s převýšením 754 metrů nejlépe Tereza Staňková. Mezi muži na stejné destinaci, ale se 40, respektive 60 kilogramy, si nejlépe vedli Petr Mazal a Miroslav Duch. Vítězové se hravě vešli pod hodinu a pětačtyřicet minut.

Dobrá zpráva…pro Hradečáky

Hradec Králové - Jak vypadal život československých legionářů před sto lety? To můžete zjistit už od dnešního dne na královéhradeckém vlakovém nádraží. Navštívit zde totiž můžete repliky legionářských vagonů z let 1918 až 1920, kdy českoslovenští legionáři ovládli Sibiř.
Vlak bude přístupný ve všední dny od 8 do 18 hodin, o víkendech od 9 do 19 hodin. Vstup je zdarma. Unikátní Legiovlak se v Hradci Králové zdrží až do 28. června. Nechybí zde ani například obrněný automobil.