Zároveň na projekt město podalo žádost o dotaci z Operačního programu životního prostředí. Ve sběrném dvoře dojde k vybudování skladovacího přístřešku, rozšíření skladovací plochy s oplocením, vybudování dešťové kanalizace. Dvůr získá další body veřejného osvětlení, kontejnery a vysokozdvižný vozík pro manipulaci s odpady. Jde o investici přes šest milionů.

Nabořil do plotu, poničil ho a ujel

Hořenice - Policisté od včerejšího dne pátrají po neznámém řidiči vozidla, který v obci Hořenice poškodil plot. K nehodě došlo v době od 11. do 18. září řidičem, který projížděl dosud nezjištěným vozidlem ve směru od Heřmanic na Jaroměř. V levotočivé zatáčce vyjel zřejmě vlevo mimo komunikaci, kde narazil do oplocení. Majiteli plotu vznikla škoda vyčíslená na 10 tisíc korun. Protože viník ujel, obrací se policisté na případné svědky. Pokud byste k události mohli uvést jakékoliv informace, sdělte je na linku 158.

Sportovní hřiště lákají děti ven

Hořice - Nepříznivé počasí mírně komplikuje stavební práce na rekonstrukci sportovní plochy v prostoru za hořickou základní školou Na Habru. V rámci celkové obnovy za jeden a půl milionu korun zde vznikne víceúčelová sportovní plocha pro volejbal, nohejbal, street basketbal nebo minifotbal s umělým pružným povrchem. Sportoviště bude provozováno pro potřeby základní školy, ale i pro širokou veřejnost. Po nově otevřeném street workoutovém hřišti vznikne do konce roku další prostor pro místní sportovce.