„Nejde o klasickou záchrannou stanici, které jsou dotovány státem. Příčiny úrazu ptáků však zůstávají stále stejné. Nárazy do prosklených ploch, dopravních prostředků, elektrického vedení, nelegální odstřely a otrávené návnady“, řekl o svém útulku David Půhoný, provozovatel zařízení.

Stavba mostu se zkomplikovala

Náchodsko - Bílý most v Babiččině údolí, nedaleko Viktorčina splavu, který spojuje Ratibořice s Žernovem, je kvůli celkové rekonstrukci stále uzavřený. Opravený měl být v průběhu letošního roku, ale stavbaři odkryli pilíře mostu a zjistili, že jsou ve stavu, který nepředpokládali. Musel se udělat nový projekt a vypsala se nová soutěž na dodavatele stavby. Předběžným termínem dokončení by měl být červenec příštího roku.

Jičín se chystá na opravu divadla

Jičín - Městská radnice nechá připravit dokumentaci pro stavební úpravy Masarykova divadla na Husově ulici. TJ Sokol jako spoluzadavatel již s návrhem výzvy souhlasila. V zakázce mají být obsaženy kompletní projektové a inženýrské práce včetně všech prací souvisejících s vypracováním potřebných dokumentací. Předpokládaná hodnota zakázky jsou dva miliony korun bez DPH. Město se vlastníkem stavby stalo 20. června 2016, kdy sokolská jednota prodala objekt za 18,5 milionu. Jičín se s prodávajícím dohodl na splátkách.